Akce

Pozvánka na premiéru

27.10.2017

Pozvánka na premiéru

Vážení příznivci naší televize,

 

téměř dva měsíce po skončení letošního tábora můžeme zahlásit, že už je skoro hotovo. V uplynulých týdnech jsme bez oddechu pracovali na filmech, které jsme s dětmi natočili na sklonku srpna a září na našem tradičním příměstském táboře. Kromě několikerých dotáček doslova po celé Plzni jsme se zapotili i u náročného střihu a dokončovacích prací a makali, co nám to nabité diáře dovolily. Naše snažení už je ale téměř u konce, proto bychom Vás rádi pozvali na premiéru, kde si hotové filmy konečně promítneme.

 

Slavnostní premiéra našeho celotáborového filmu nazvaného ”Po škole” a dalších souvisejících snímků proběhne v pátek 3. listopadu 2017 od 17 hodin v klubu ve Stanici mladých techniků. Od všech s výjimkou dětských účastníků tábora budeme vybírat vstupní administrativní poplatek 20 Kč na pokrytí naší mimořádné přítomnosti. Již den nato budete moci veškeré naše společné počiny z letního příměstského tábora zhlédnout na YouTube.

 

Těšíme se na společné shledání i na Vaše ohlasy!

 

Za realizační tým

 

Ondřej Černý,

hlavní táborový vedoucí a vedoucí Junior TV Plzeň

Bilancování školního roku 2016/2017

24.9.2017

Bilancování školního roku 2016/2017

Vážení příznivci naší televize,

 

prázdniny už jsou dávno minulostí, škola již čile běží a tento týden jsme po letní pauze i my spustili naše kroužky – vstupujeme do jubilejního desátého školního roku naší existence! A to už je tedy něco. Věříme, že tento kulatý rok oslavíme se ctí a přineseme Vám plno skvělých novinek; velký zájem o naše kroužky a zástup čerstvých členů tomu zatím nasvědčuje. Pojďme se ale nejprve ohlédnout za tím uplynulým rokem.

 

Loni na podzim jsme sice otevřeli jen kroužek pokročilých, ale rozhodně jsme nestrádali a objem práce vydal za skupiny nejméně tři. První pololetí se neslo v duchu gangsterů a zapadlých náleven – náš štáb totiž pracoval na krátkém snímku jménem Bílá růže, který vyniká skvělou černobílou atmosférou a pochmurným prostředím. Příběh o hledání záhadného kata odhodlaného zničit jednu mafiánskou rodinu jsme mimochodem před pár dny vyslali soutěžit do celostátní přehlídky, tak nám držte palce!

 

Ještě před tím jsme však propagovali naši televizi na Noci vědců a hlavně si v říjnu odbyli premiéru našeho loňského táborového filmu Camera obscura a přidružených projektů. Opět to byla paráda, dorazila kompletní sestava dětí s početným doprovodem a užili jsme si nejen napínavý hlavní film a další videa, ale zejména plno legrace. Těšíme se na letošní rok!

 

Před Vánoci jsme v Pallovce natáčeli tradiční Vánočnění, kde svůj talent přítomným hostům předváděli naši šikovní kolegové z ostatních kroužků. A druhé pololetí potom vyplnilo natáčení filmu LBE. Pod tajuplným názvem se skrývá neméně tajemný a zejémna temný horor o osmi lidech uvězněných v budově s jedním monstrem. Formální experimenty započaté u Bílé růže pokračují dál – půlka filmu se odehrává v téměř naprosté temnotě! I tento napínavý a děsivý film bude za pár týdnů bojovat o ceny, takže na nás vzpomínejte dvojnásob.

 

Ještě v době natáčení LBE jsme se na začátku června stavěli zase jednou v plzeňském rozhlase, kam jsme byli pozváni jako hosté pořadu Rádia Junior. S moderátorem Stanislavem Juríkem jsme si povídali o natáčení filmů a radili mladým filmařům z celé republiky. Kamery se pak na dva měsíce zastavily, ale v posledním prázdninovém týdnu jsme se na to zase vrhli. Po roce jsme opět pořádali příměstský tábor Kamera, klapka, akce – už potřetí! Se skupinou dvanácti dětí jsme pět dnů intenzivně točili a výsledkem naší práce je další celotáborový film a jedna kratší animace. Již brzy se můžete těšit na slavnostní premiéru a nové filmy pak samozřejmě uvidíte i na internetu. Nezapomeňte tedy sledovat naše sociální sítě, neboť počet našich fanoušků na Facebooku i YouTube roste a my profily pravidelně aktualizujeme přidáváním nových filmů, informací či momentek z natáčení. A nové webové stránky budou snad již také brzy.

 

Kromě natáčení a animování nás ale čekala také výuka filmové teorie, seznámení s naší televizí, ohmatání filmové techniky, casting, hlasové zkoušky, táborové hry, projekce. Týden plný zážitků jsme zakončili exkurzí do Českého rozhlasu, kam jsme se vrátili tentokrát po celkem krátké době. Tábor jsme si moc užili a těšíme se, až Vám ukážeme, co jsme společně natočili. Doufáme, že se Vám to bude líbit.

 

Takový byl tedy náš školní rok 2016/2017. Uteklo to jako voda a nás čeká další rok plný natáčení a dobrodružství. Oproti loňsku je dětí skoro dvojnásob a těší nás, že ta nová polovina je téměř výhradně tvořena účastníky tábora. Doufáme, že se jim i ostatním bude u nás líbit a že společně vytvoří skvělé nové filmy. A věříme, že Vám, divákům, se budou líbit též.

 

Děkujeme za přízeň a zůstaňte s námi, protože nás čekají ještě velké věci.

 

Ondřej Černý,

vedoucí Junior TV Plzeň

Už je nám osm!

2.4.2017

Už je nám osm!

Rok utekl jako voda a my už zase máme narozeniny. Tentokrát už osmé.

 

A osmička není jen počet let existence Junior TV Plzeň, ale zároveň i počet členů naší tvůrčí skupiny, která momentálně dělá (bohužel ne na osmém filmu), ale na dvanáctém snímku v této sestavě (tedy skoro). Tři z nás zůstávají členy už čtvrtým rokem, a fungují tak jako stabilní základ pro nováčky. A dohromady tvoříme jeden snímek za druhým!

 

Tentokrát chystáme horor. ;-) Mluví se i o nových webovkách a kvapem se blíží i příměstský tábor.

 

Pracujeme, jak jen můžeme. Držte nám palce! Čeká nás devátý rok a s ním doufejme i plno nových filmových počinů.

Šťastný nový rok 2017 přeje Junior TV Plzeň

31.12.2016

Šťastný nový rok 2017 přeje Junior TV Plzeň

Vážení příznivci naší televize,

 

Vánoce jsou za námi a nový rok klepe na dveře. Než ale pozvedneme sklenice k přípitku, abychom jej uvítali, mohli bychom se podívat na ten právě končící rok 2016 a trochu si zavzpomínat. U nás v televizi jsme ze sebe opět vydali maximum a výsledkem naší usilovné práce jsou dva velké filmy. Může se to zdát málo, ale vězte, že není. V první polovině roku vznikl snímek Přijďte včera k urnám, který je podle ohlasů diváků opravdu povedený a symbolizuje značný posun, kterým jsme v uplynulých letech prošli. Slyšíme to moc rádi, neboť je to se svou délkou 27 minut zároveň nejdelší film, který jsme kdy natočili; jsme nadšení, že máme na to vyprávět delší a komplexnější příběhy a nenudíme. Druhé pololetí se nese v duchu našich táborových filmů, které jsme vytvořili o posledním prázdninovém týdnu na našem druhém letním příměstském táboře Kamera, klapka, akce! a v říjnu měly premiéru. Obzvláště celotáborový snímek nazvaný Camera obscura potvrdil naše vzrůstající ambice, neboť tento dlouhý film, na kterém se podílelo opravdu hodně lidí, měl opět vřelé přijetí u diváků.

 

Snad se nám tedy bude dařit i v následujícím roce, ve kterém mimochodem oslavíme už osmé narozeniny. Těšíme se, co nás čeká. Vám ale můžeme zaručeně slíbit plno nových filmů. Už nyní pilně pracujeme na dalších dílech, protože po říjnové premiéře a zahájení dalšího školního roku jsme si nedopřáli ani den odpočinku a hned začali pracovat na nových videích. První vlaštovky přiletí již brzy a vy se máte nač těšit.

 

Nyní mi tedy, vážení přátelé, dovolte popřát Vám do nového roku jen to nejlepší, hodně štěstí, zdraví a radosti. Doufáme, že se s Vámi opět shledáme, protože Vám toho chceme ještě hodně ukázat.

 

Za Junior TV Plzeň

 

Ondřej Černý

Pozvánka na premiéru

7.10.2016

Pozvánka na premiéru

Vážení příznivci naší televize,

 

uplynulých sedm týdnů jsme usilovně pracovali na nových filmech z letního příměstského tábora. První týden jsme natáčeli s dětmi přímo v rámci tábora, zbytek času zabraly dotáčky a zejména náročná postprodukce. Naše snažení už je ale téměř u konce, proto je načase uspořádat premiéru, na kterou bychom Vás tímto rádi pozvali.

 

Slavnostní premiéra našeho celotáborového filmu nazvaného ”Camera obscura” a dalších souvisejících snímků proběhne v pátek 14. října od 17 hodin v klubu ve Stanici mladých techniků. Od všech kromě dětských účastníků tábora budeme vybírat vstupní poplatek 20 Kč. Již den nato budete moci veškeré naše společné počiny z letního příměstského tábora zhlédnout na našich stránkách a na YouTube.

 

Už nyní se těšíme na společné shledání i na Vaše ohlasy!

 

Za realizační tým

 

Ondřej Černý,

hlavní táborový vedoucí a vedoucí Junior TV Plzeň

Bilancování školního roku 2015/2016

18.9.2016

Bilancování školního roku 2015/2016

Vážení příznivci naší televize,

 

prázdniny utekly jako voda a školní rok se dávno rozběhl. A už pozítří po letní pauze opět otevírají i naše kroužky a my vstoupíme do devátého školního roku své existence. Je tedy ideální čas si tradičně zrekapitulovat loňský školní rok a ohlédnout se za naším nedávným snažením.

 

Na našem webu sice už rok nepřibylo žádné video, ale my rozhodně nezahálíme. Vinou technické chyby nemůžeme dlouhodobě nahrávat nové filmy, to ale neznamená, že žádná videa nevznikají. Právě naopak! Pokud nás odebíráte na YouTube, jistě víte, že jsme se celý rok opravdu činili. A pokud nás ještě neodebíráte, je vhodný čas Vám doporučit, abyste to zvážili. Kromě YouTube nás najdete i na Facebooku a Google+ a můžeme Vám zaručit, že tam jsme aktivní neustále. Čekají Vás bonusová videa, kupa fotek a plno detailů, tak se mrkněte.

 

V září jsme začali v poněkud pozměněné sestavě, se dvěma novými vedoucími a zástupem nových tváří, ale to nám nezabránilo polevit v našich filmařských snahách. Zveřejnili jsme první promovideo naší televize v historii, které se promítalo hned na několika veřejných akcích. Na začátku října nás čekala premiéra snímků z letního příměstského tábora Animace a film. Atmosféra byla skvělá, účast obrovská a vůbec to byla krásná tečka za pohodovým táborem. A náš táborový film, toho času se svou stopáží 22 minut nejdelší film naší televize, se také povedl!

 

Ke konci roku pokročilí zveřejnili svůj nový film, krátkou grotesku Smůla, a hned se vrhli na vývoj nového projektu. Díky společnému úsilí mnoha lidí a neustávající píli vznikl během pouhých několika měsíců snímek Přijďte včera k urnám, sci-fi říznuté politickým dramatem, které má na poměry naší televize neuvěřitelných 27 minut, a je tak novým rekordmanem. A nejen že nenudí, ale opravdu zabaví; účast na soutěžích je jistá. Skvělé zakončení školního roku!

 

Prázdninový klid ale netrval dlouho. Poslední srpnový týden jsme opět pořádali příměstský tábor, tentokrát nazvaný Kamera, klapka, akce! Se skupinou dvanácti dětí jsme se po dobu pěti dnů nezastavili a výsledkem naší práce je opět celotáborový film a dvě animace. Již brzy Vás čeká slavnostní premiéra a pak plody naší letní práce najdete i na internetu (více informací opět na našich sociálních sítích). Krom toho nás ale čekala výuka filmové teorie, seznámení s naší televizí, ohmatání filmové techniky a casting. Nechyběly projekce našich snímků ani zábavné společenské hry tématicky spjaté s filmem. Týden naplněný zážitky jsme zakončili exkurzí do Televize ZAK, kde jsme si dokonce vyzkoušeli vystoupit před kamerou a moderovat zprávy! Děti i my jsme si tábor moc užili a těšíme se, až Vám ukážeme, co jsme společně natočili. Věříme, že se Vám to bude líbit.

 

Tak to byl náš rok. Nenudili jsme se ani na okamžik a už teď plánujeme plno novinek, tak buďte s námi a držte nám palce.

 

Ondřej Černý,

vedoucí Junior TV Plzeň

Slavnostní závěrečná premiéra

31.5.2016

Slavnostní závěrečná premiéra

Je mi ctí, že vás mohu za celý náš tým pozvat v pátek 10. června do Stanice mladých techniků, kde od 17 hodin proběhne premiéra snímků, které za školní rok 2015/2016 vznikly v Junior TV Plzeň.

 

Začátečníci (pod vedením Lucie Čásové) předvedou své krátké animace, na kterých celý rok pilně pracovali. Naopak pokročilí (pod vedením Adama Kůse) pokračují ve své tradici hraných snímků. Jejich groteska, kterou jste již mohli vidět na YouTube, nebude chybět, ale kromě ní pokročilí promítnou i svůj delší snímek, který dokončili teprve nedávno, s titulem Přijďte včera k urnám.

 

Zábava rozhodně chybět nebude! Neměli byste tam chybět ani vy!

 

Za Junior TV Plzeň

vedoucí Adam Kůs

Slavíme sedmé narozeniny!

1.4.2016

Vzpomínáte, když vám bylo sedm? Asi jste už chodili na základní školu, kde jste se seznamovali se základy učiva.

 

Ačkoli teď JTV slaví sedmé narozeniny, doufáme, že základy filmové tvorby už zvládáme na jedničku, a pouštíme se do nových či zvláštních a speciálních technik.

 

Místo přípitků a dortů se ale věnujeme práci. Narozenin, nenarozeniny, práce je nad hlavu, a pokud chtějí pokročilí dokončit své sci-fi a začátečníci své animace do konce roku, musí zabrat!

 

Pokročilí se opravdu věnují scifíku s politickou tématikou. Projekt je teprve v rané fázi výroby, ale výsledek snad bude stát za to! To ale až koncem školního roku!

 

Zato začátečníci se stále moří s náměty z října. Několik let praxe se asi pozná! Ale i tak naši malí filmaři animují ostošest, tak jim držme palce i nadále!

 

Za Junior TV Plzeň

vedoucí Adam Kůs

Na hraně roku 2016

7.1.2016

Na hraně roku 2016

Silvestr máme za sebou a nastává nám nový rok 2016. Předsevzetí jsme si v Junior TV Plzeň nedali, ale odhodlání k práci nám tedy nechybí. Jsme připravení pustit se co nejdříve do práce a do konce školního roku publikovat alespoň další dva projekty.

 

První dva kroužky máme za sebou. Pokročilí se vzdělávali a zamýšleli se nad scénářem. Začátečníci stále připravují kulisy a rekvizity. Po prázdninách jsou všichni odpočatí a plní energie, a tak práce rozhodně nestojí.

 

I přes to, že je krátce po vánočních prázdninách, na obzoru se již vynořilo téma prázdnin jarních. Blíží se totiž velice rychle a s nimi i Jarní příměstský tábor Animace a film! V létě jsme sklidili velký úspěch a jsme připraveni se znovu pustit do práce.

 

Letáky již byly vyvěšeny!

 

Adam Kůs,

vedoucí Junior TV Plzeň

Mnoho práce na Vánoce!

10.12.2015

Blíží se Vánoce a s nimi i slavnostní zveřejnění nejnovějšího tvůrčího snímku Junior TV. Pokročilí celý půlrok pilně pracovali na krátkém, ale zajímavém projektu. V současné době probíhají dokončovací práce a na Vánoce snad bude projekt ke zhlédnutí i zde a na YouTube.

Ti z vás, kdo sledujete naše stránky aktivně, si možná všimli, že slibovaný film Pokročilých z loňského roku se nějak vytratil. Kvůli technickým problémům se produkce zpozdila. Jakmile se situace změní, opět se práce naplno rozjedou.

 

Práce Začátečníků jsou také v plném proudu, ale jejich projekty jsou složitější a oni, jakožto mladší a méně zkušení filmaři ještě nepracují tak rychle, jako Pokročilí. I tak se ale máme na co těšit ...

 

Adam Kůs,

vedoucí Junior TV Plzeň

Nezměnil se jen letopočet, ale i mnoho dalšího.

12.11.2015

Vážení přátelé, drazí hosté, s Junior TV je to prosté!

 

Školní rok 2015/2016 již dospěl téměř do čtvrtiny a hodně se oproti loňsku změnilo. Vedoucí, složení začátečníků i pokročilých a mimo jiné i koncept televize. Pokročilí, jakožto stálá skupina, pokračují ve stejném rytmu jako loni. Vrhli se do natáčení nového snímku a v současné době jsou natočeny cca dvě třetiny celkového obsahu snímku. Těšte se!

 

Naopak začátečníci změnili jak sestavu, tak repertoár. V letošním školním roce se začali naplno věnovat animaci. Toto odvětví filmové tvůrčí činnosti přeci jen vyžaduje vyšší míru trpělivosti, a proto může animace posloužit jako vhodná příprava pro tvorbu hraného snímku. Přípravné práce začaly a pod dohledem vyškoleného pracovníka z oboru již od září pilně pracují na přípravách. Výroba figurek, příprava scénáře a seznamování s kamerovou technikou. To jsou oblíbená témata začátečníků.

 

Práce pokročilých tedy opět uspokojuje. Začátečníkům to trvá trochu déle, ale dejme jim čas.

 

Adam Kůs,

vedoucí Junior TV Plzeň

Bilancování školního roku 2014/2015

23.8.2015

Bilancování školního roku 2014/2015

Vážení příznivci naší televize,

 

čas letí a my máme za sebou další školní rok a bezmála i další kalendářní rok naší existence - Junior TV Plzeň už je šest let! A jak jistě neochotně přizná každý školák, když se ho škodolibě zeptáte, utekly i prázdniny a září je za rohem. To znamená, že je na čase trošku si zavzpomínat nad tím, jaký ten školní rok 2014/2015 vlastně byl v kontextu naší televize.

 

První pololetí už jsem popisoval opakovaně, tak jen ve stručnosti: konkurz, vystoupení v Českém rozhlase a hlavně opravdu hodně práce. V září jsme se rozjeli a nezastavili se až do června.

 

Jako první jsme dokončili samozřejmě ta kratší videa, jako jsou animovaná Moderní Karkulka a Konec kariéry od začátečníků nebo sestřih nepovedených záběrů z filmů pokročilých z minulých let. A pak přišly Televizní noviny Studia Pětatřicátníků, na kterých jsme s pokročilými dřeli přes půl roku a které jsou se svou délkou 21 minut nejdelším filmem, jaký kdy Junior TV Plzeň natočila.

 

Ani po takové fušce jsme si ale nedopřáli oddechu a makali dál. Ve střižně máme dva delší projekty, které jsme do konce června nestihli dokončit. Kvůli technickým komplikacím je jejich zveřejnění stále ještě v nedohlednu, ale neztrácíme naději.

 

Je však třeba propagovat i starší filmy, takže jsme opět soutěžili ostošest. Porotce oslovily hlavně Hoffmanův replikátor a Plzeňské metro. To v celostátním finále soutěže Zlaté Slunce v Blansku skončilo ve své kategorii Dokumenty, reportáž a publicistika druhé. Další skvělý úspěch!

 

A nezaháleli jsme ani o prázdninách. Na začátku července jsme se zúčastnili rádiového workshopu v německém Bayreuthu pořádaného projektem česko-německé spolupráce KULTURJAM (viz foto). Během nabitého víkendu jsme si prošli toto krásné historické město a v místním mládežnickém centru jsme natáčeli a poté stříhali zvukový kvíz, který se posléze vysílal v rádiu Jung FM a který si můžete poslechnout zde:

http://www.jungfm.net/projekte/kulturjam/

 

V nadcházející době očekávejte krátkou reportáž z tohoto zajímavého výletu, při kterém jsme si rozšířili obzory i za hranicemi České republiky.

 

Rovněž jsme navštívili Mini-Plzeň, pro kterou jsme loni vytvořili dvě propagační reportáže. Místní štáb s námi dokonce udělal rozhovor. Ten si zase můžete pustit zde:

https://www.youtube.com/watch?v=Z3A3TH4yogs

 

A konečně minulý týden proběhl dlouho očekávaný příměstský tábor Animace a film 2015. Se skupinou jedenácti dětí jsme během pěti dnů natočili jeden delší film a dvě animace, které v blízké budoucnosti uvidí nejen děti na slavnostní premiéře, ale i Vy, drazí diváci, zde na webu. Tomu ale předcházela výuka filmové teorie, seznámení s televizí, ohmatání filmové techniky a casting. Nechyběly projekce našich snímků ani zábavné společenské hry tématicky spjaté s filmem, jako je třeba pantomima, při kterých jsme se znamenitě pobavili, a samozřejmě hlasové zkoušky. Týden jsme zakončili exkurzí v Českém rozhlase. Navzdory tomu, že jsme si jen měli projít studia a budovu rozhlasu, jsme nakonec díky benevolenci zaměstnanců vystoupili krátce i v živém vysílání! Užili jsme si zkrátka týden plný zážitků a legrace a věříme, že se Vám budou plody naší práce líbit.

 

Je třeba zmínit i naše působení na sociálních sítích. Za víc než rok existence našich profilů jsme stihli oslovit slušný počet lidí a nasbírat nové fanoušky. Na našem Facebooku najdete fotky a články ze všech výše uvedených akcí, tak se můžete podívat a třeba nám dát i like a doporučit nás svým známým. Na YouTube pak nahráváme kromě normálních videí i videa exkluzivní, která na webu nenajdete, tak se také nezapomeňte podívat a třeba nás i začněte odebírat. Pomůže nám to.

 

Tolik tedy k uplynulému roku. My se rozhodně nenudili a doufáme, že ani Vy při sledování našich filmů. Držte nám palce, protože pro Vás stále chystáme velké věci.

 

S přáním pěkného školního roku

 

Ondřej Černý,

vedoucí Junior TV Plzeň

Junior TV Plzeň slaví šesté narozeniny ve velkém stylu

1.4.2015

Junior TV Plzeň slaví šesté narozeniny ve velkém stylu

Vážení příznivci,

 

rok se s rokem sešel a naše televize opět slaví narozeniny, tentokrát už šesté. Říkám si, že je až neuvěřitelné, jak ten čas letí. Přijde mi to jako pár dnů, co jsem psal obdobný článek k pátým narozeninám televize a bilancoval, co vše jsme za tu půlku desetiletí zvládli a stihli. A najednou jsme všichni zase o rok starší a moudřejší a já přemýšlím, co jsme během toho roku vytvořili.

 

Rozhodně jsme nezaháleli. Samozřejmě jsme pokračovali v naší pravidelné filmové činnosti, která se zlepšuje doslova každým filmem. Sice se to projevuje na čase, který nám zabere film dokončit, ale troufám si říci, že výsledky za to čekání stojí a dokonce i naši dlouholetí fanoušci se poté nestačí divit, jak nesmírně jsme se zlepšili. V červnu jsme po půlroční pilné práci dodělali a zveřejnili film Hoffmanův replikátor, který představuje pomyslný vrchol naší amatérské filmové tvorby, a o pár dní později parodický trailer na drsné akční bijáky nazvaný Technodeath.

 

Mezi oběma premiérami jsme ale ještě stihli natočit záznam první dětské tiskové konference projektu Mini Plzeň – Město dětí na plzeňské radnici. Je to tak, Junior TV Plzeň se oficiálně vryla do podvědomí plzeňské komunity zabývající se poskytováním volnočasových aktivit dětem a mládeži. Organizátorky projektu byly možnostmi naší spolupráce tak nadšené, že se hned domluvila i účast na exkurzi do Mini-Mnichova a její dokumentace o letních prázdninách.

 

Dvacátého června jsme tak pohodovou rozlučkou zakončili další (už šestý!) školní rok, věděli jsme však, že se uvidíme dřív než v září. Prvního srpna jsme se vypravili do Mini-Mnichova, kde jsme strávili celý den natáčením. Výsledkem naší spolupráce s Mini-Plzní jsou dvě videa, která přibližují veřejnosti tento odvážný projekt. Obě jsou samozřejmě k vidění na našem webu.

 

V září jsme se do toho opět skočili po hlavě. Po letech jsme uspořádali konkurz a vystoupili v živém vysílání Rádia Junior. Krom toho jsme započali natáčení několika projektů, jejichž výroba zabrala v souladu s naší filosofií neustále se zlepšovat celý půlrok. Po několika individuálních videích a prvních dvou filmech začátečníků teď přichází film největší. A to nejen z letošní várky, ale vůbec. Již příští týden bude ke zhlédnutí na naších stránkách a YouTube kanálu. Pevně věříme, že se Vám bude náš nejnovější počin líbit. Je to takový náš opožděný dárek k narozeninám, který ovšem nedáváme sobě, ale Vám, divákům.

 

Na závěr této dlouhé rekapitulace se ještě sluší zmínit, že jsme před dvěma týdny uspěli s našimi snímky hned na dvou soutěžích pro mladé amatérské filmaře. Toto jsou naše výsledky:

 

Soutěž Juniorfilm – Memoriál Jiřího Beneše 2015

Odborná porota – Kolektivy autorů dětí a mládeže do 18 let: Čestné uznání za film HOFFMANŮV REPLIKÁTOR

Odborná porota – Autoři dospělí s tvorbou pro děti nebo o dětech: Čestné uznání za film PLZEŇSKÉ METRO

Dětská porota – Kolektivy autorů dětí a mládeže do 18 let: Čestné uznání za film HOFFMANŮV REPLIKÁTOR

 

Soutěž Zlaté Slunce Královédvorské 2015

16–19 let – Dokumentární film a reportáž: 3. místo za film PLZEŇSKÉ METRO

16–19 let – Hraný film: 3. místo za film HOFFMANŮV REPLIKÁTOR

16–19 let – Experiment a videoklip: Čestné uznání s postupem za film ACH, SYNKU, SYNKU

 

Tak to byl náš rok. Nezbývá než si přát, ať se povede i ten další. Držte nám palce!

 

Ondřej Černý,

vedoucí Junior TV Plzeň

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2015 přeje Junior TV Plzeň

23.12.2014

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2015 přeje Junior TV Plzeň

Vážení příznivci naší televize,

 

rok se s rokem sešel a opět tu máme čas Vánoc. Ani se tomu nechce uvěřit; připadá mi, jako bych loňské přání psal včera. Byl to zajímavý rok, který nás jistě všechny nějak obohatil. I v naší televizi jsme toho mnoho zažili. Od ledna jsme pracovali na našem největším dosavadním filmu, Hoffmanově replikátoru, který přišel na svět na konci minulého školního roku. Krátce po něm následoval falešný parodický trailer na akční spektákly, Technodeath. Hned ve dvou reportážích jsme se podívali na aktivity Stanice mladých techniků, z toho v jedné konkrétně na zoubek kroužku začátečníků naší televize. A skupina pokročilých Vám ve svých filmech na téma nabídla osobité pohledy na zdánlivě obyčejná zadaná témata. V červnu jsme pak navázali spolupráci s projektem Mini-Plzeň - město dětí a natáčeli jejich vůbec pvní tiskovou konferenci na plzeňském magistrátu. A nezaháleli jsme ani o prázdninách, kdy jsme se vypravili do Mini-Mnichova točit reportáž.

 

V září vstoupila Junior TV Plzeň do sedmého školního roku své existence a my se bez váhání pustili do práce. Vystoupili jsme v plzeňském rozhlase v celostátním živém vysílání v pořadu Klub Rádia Junior a začali pracovat na hromadě videí, která se po usilovné několikaměsíční práci chýlí k dokončení. Už se těšíme, až Vám je budeme moci předvést.

 

Byl to skvělý rok a já věřím, že jste si jej také užili, třeba i sledováním našich filmů. Dovolte mi nyní popřát Vám požehnané Vánoce, plné klidu a pohody, a do nového roku všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti a úspěchů. Svátky si můžete zpříjemnit zhlédnutím našich nových videí. Držte nám i nadále palce, protože my rozhodně nekončíme a setkáme se spolu i příští rok. A to nejlepší je ještě před námi.

 

S přáním všeho nejlepšího

 

Ondřej Černý,

vedoucí Junior TV Plzeň

Bilancování začátku školního roku 2014/2015

25.10.2014

Bilancování začátku školního roku 2014/2015

Vážení příznivci naší televize,

 

máme říjen a kroužky už běží naplno. Pořádali jsme konkurz, vystoupili v rádiu a nyní už obě skupiny, pokročilí i začátečníci, zapáleně pracují na dalších projektech a na obzoru se rýsuje plno nových filmů. Jsou to reportáže, hrané snímky i animace a všechny budou určitě stát za to.

 

Po problému s nahráváním videí na náš web jsme dohnali období neaktivity a Vy se tak můžete podívat na naše poslední tři počiny z konce minulého školního roku a prázdnin, mezi kterými nechybí i reportáž z konference Mini-Plzně, se kterou jsme právě v červnu zahájili spolupráci. Podívejte se tedy přímo na těchto stránkách na poslední filmové příspěvky a jistě nebudete litovat.

 

Když už je řeč o Mini-Plzni, dokončil jsem střih materiálu z našeho srpnového výletu do Mini-Mnichova a Vy se tak můžete těšit na další poutavou reportáž. Poprvé ji diváci mohli spatřit na slavnostní premiéře, která se uskutečnila v sobotu 18. října v Západočeském muzeu v Plzni od 15:30 hodin. Na našich webových stránkách se objeví již brzy, spolu s ostatními novými filmy.

 

Tolik tedy k našemu startu do nového školního roku. Věříme, že Vás připravované snímky zaujmou a jako vždy, držte nám palce.

 

Ondřej Černý,

vedoucí Junior TV Plzeň

Junior TV Plzeň na Rádiu Junior

27.9.2014

Junior TV Plzeň na Rádiu Junior

V úterý 23. září 2014 jsme vystoupili živě v Rádiu Junior a pokud jste nás poslouchali, doufáme, že jsme Vás zaujali. My jsme si to rozhodně užili a rádi bychom tímto poděkovali panu moderátorovi Stanislavu Juríkovi a jeho kolegům za skvělý zážitek. Už se těšíme na další vysílání.

 

Pokud jste nestihli nebo zapomněli na naše vystoupení, můžete to napravit a pustit si jej ze záznamu na následující adrese. Věříme, že se Vám bude líbit.

 

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3213518

23. 9. 2014: Junior TV Plzeň na Rádiu Junior!

16.9.2014

23. 9. 2014: Junior TV Plzeň na Rádiu Junior!

Vážení příznivci naší televize,

 

dnes jsme kroužkem pokročilých zahájili nový, v pořadí již sedmý školní rok naší existence. Po středečním konkurzu vítáme do naších řad šest nových začátečníků. Přejeme, ať se jim kroužek líbí, rozvíjejí nadále svůj slibný talent a natočí plno pěkných videí. A už teď je jisté, že nás toho hodně čeká.

 

Po dvou letech totiž naše televize v úterý 23. září opět zavítá do plzeňského rádia, kde budeme od 19 hodin hosty pořadu Rádia Junior na Českém rozhlasu 2. V živém přenosu si budeme povídat o našich filmech, aktivitách a plánech do budoucnu a odpovídat na otázky. Nezapomeňte si nás naladit!

 

Zůstaňte s námi a držte nám palce, ať se další rok povede přinejmenším stejně dobře, jako ty ostatní!

 

Ondřej Černý

Pořádáme konkurz do Junior TV Plzeň

29.8.2014

Pořádáme konkurz do Junior TV Plzeň

Je to neuvěřitelné, ale 16. září, kdy po prázdninách opět zahájíme činnost prvním kroužkem pokročilých, vstoupí Junior TV Plzeň do svého sedmého školního roku! A vy můžete být u toho. Po letech opět pořádáme konkurz na nábor nových členů. Pokud se zajímáte o film a říkali jste si někdy, jaké to asi je zkusit si natočit vlastní video, nebo už snad dokonce vytváříte krátké snímky a rádi byste potkali skupinu podobně zaujatých lidí, přijďte 10. září 2014 od 17 hodin do Stanice mladých techniků v Plzni na konkurz k nám. A nezapomeňte to vyřídit i svým sourozencům, kamarádům a známým, kdoví, možná v nich dříme skrytý talent. Těšíme se na vás!

 

Ondřej Černý

Junior TV Plzeň navštívila Mini-Mnichov

3.8.2014

Junior TV Plzeň navštívila Mini-Mnichov

V nedávné době naše televize navázala spolupráci s projektem Mini-Plzeň - město dětí, který na příští rok připravuje občanské sdružení TRK Praha. Dne 16. června proběhla první tisková konference s dětmi, které se účastnily přípravné dílny, a náš štáb u toho nemohl chybět.

 

Byla nám nabídnuta možnost zúčastnit se i zájezdu do Mini-Mnichova, který letos probíhá už po sedmnácté a stal se pro naše plzeňské město dětí velkou inspirací, abychom se podívali, jak to tam chodí a natočili další video, tentokrát o tom, jak si svůj pobyt v Mini-Mnichově užili plzeňští ”velvyslanci”.

 

Prvního srpna konečně nastal den D. Z Plzně jsme odjížděli brzo ráno autobusem s dalšími zástupci médií a sponzory a po několikahodinové cestě jsme dorazili k obrovské Zenith-Halle u Mnichova, kde se letos vůbec poprvé Mini-Mnichov odehrává. Po krátkém seznámení se s prostředím jsme vyrazili točit - a s výjimkou pauzy na výborný oběd v místní restauraci jsme točili celý den, protože pořád bylo co. Večer jsme odjížděli unavení, ale spokojení. Výlet se podařil, v Mini-Mnichově se nám moc líbilo, máme plno záběrů i zážitků a užili jsme si kopu legrace. Těšíme se, co dalšího nás čeká.

 

Obě videa zveřejníme brzo, a to jak zde na webu, tak i na našem novém YouTube kanále. Junior TV Plzeň totiž nedávno expandovala i na sociální sítě, a tak nás nás najdete kromě YouTube i na Facebooku a Google+. Budeme Vám přinášet novinky, fotky - například právě z Mini-Mnichova -, zajímavosti a mnohé další. Najdete nás na následujících adresách:

 

http://www.facebook.com/JuniorTVPlzen

http://www.youtube.com/user/JuniorTVPlzen

http://plus.google.com/103447585119927219996

Junior TV Plzeň uvádí - Hoffmanův replikátor

12.6.2014

Junior TV Plzeň uvádí - Hoffmanův replikátor

Dnes byl na náš web nahrán film Hoffmanův replikátor, který se poněkud vymyká naší obvyklé tvorbě. Nejen námětem, který protentokrát není původní a rozhodně vybočuje z řady našich převážně komediálních hříček, ale i jeho pohnutým osudem.

 

S původní povídkou spisovatele Ladislava Szalaie a myšlenkou adaptovat ji přišel už pan Zdeněk Hadrbolec, zakladatel a první vedoucí televize. Napadlo nás, že vzhledem k fantastičnosti námětu bychom mohli vizuální stránku filmu pojmout netradičně a inspirovat se filmem Falešná hra s Králíkem Rogerem. Protože replikátor z názvu umí znásobit jakoukoliv věc, rozhodlo se, že rekvizity budou z papíru a nakreslené, což umocní jejich fantastickou podstatu a původ a navíc jednoduše vyřeší produkční problém, jak efektu dosáhnout. Posléze se rozhodlo, že kreslená budou i pozadí a film bude točen před klíčovacím plátnem, které se v postprodukci nahradí úřadem, hospodou i ulicí.

 

Zdeněk odešel z televize krátce nato a jeho místo zaujala Jitka Nedbalová, která se chopila dohledu nad projektem a pod jejímž vedením film začal vznikat. Byl jsem pověřen zadaptováním povídky do scénáře, ostatní se zapojili do výroby rekvizit a přípravy na natáčení. Když byl scénář i nezbytné rekvizity a scény hotovy, obsadili se herci – já získal roli Hoffmana. A šlo se točit.

 

Bohužel však vyvstaly problémy už na začátku natáčení. Nejdříve nás pozlobily nestabilní a nefunkční dvourozměrné rekvizity a jejich výroba. Na první replikaci však ani nedošlo, protože natáčení neprobíhalo podle představ už během první scény. S pozadím se nám klíčovalo i oblečení herců a naopak zamýšlená kreslená pozadí působila jako pěst na oko. Jak se však ukázalo, zájem o natočení snímku možná nakonec nebyl až tak vysoký. Vyvstaly kázeňské problémy a po mnoha rozepřích z natáčení snímku sešlo. Výsledkem zdlouhavé několikaměsíční práce bylo několik surových záběrů. A tím projekt skončil.

 

Dlouho nápad ležel u ledu a já si říkal, že je to škoda a že by možná nebylo od věci zkusit Replikátor oživit. Pak jsem se stal z řadového člena vedoucím a mou snahou a pílí mých svěřenců se z kroužku stalo to, co mi v posledních letech mého členství chybělo – funkční seskupení mladých filmařů, kteří společně točí. Pokročilí točili podle vlastních námětů, bez uhánění a s chutí a radostí, a třebaže se produkce a postprodukce vždy ukázaly býti na dlouhé lokte, čekání za to stálo. Začátečníci se učili a opatrně zkoušeli první pokusy před i za kamerou. A když jsme s pokročilými dokončovali Krvavou řežbu a já se pomalu rozhlížel a přemýšlel o námětu na další film, narazil jsem opět na svůj starý scénář a došlo mi, že to je přesně ono. Teď už mám realizační tým lidí, kteří jsou schopni film natočit a u kterých jsem si byl jistý, že je to uprostřed práce nepřestane bavit. Když by se opustily krkolomné nápady s kombinovaným filmem a papírovými kreslenými rekvizitami, film by se určitě dal natočit.

 

Klukům jsem to hned po Vánocích navrhl, přečetl jim povídku i ukázal scénář a oni souhlasili. Po krátké přípravě jsme bez jakéhokoliv zdržování pak začali točit. Natáčení ubíhalo svižně, bez problémů, a za několik měsíců bylo hotovo. Střih a dotáčky zabraly několik dalších týdnů a teď v červnu máme film dokončený. Bez debat, zato s plným nasazením. A výsledek se určitě povedl. Možná nemáme kreslená pozadí, zato ale máme skvěle postavené scény a zajímavé lokace. Nepoužili jsme papírové placaté rekvizity a lidovou animaci, ale máme sofistikované efekty, které objekty skutečně replikují. A hlavně máme hotový film, který dokazuje, že i když je nejen technicky náročnější, stačí necelých pět měsíců při hustotě práce dvě až čtyři hodiny týdně a je hotovo.

 

Myslím, že to čekání stálo za to a doufám, že i vám se tento malý velký film bude líbit.

 

Ondřej Černý

 

P. S. Ještě jednou věcí je náš nový film výjimečný - vůbec poprvé před ním můžete vidět naši zbrusu novou znělku, která se bude objevovat před každým našim filmem. Junior TV Plzeň svými snímky zdárně obsazuje amatérské filmové festivaly po celé zemi a při každé takové příležitosti musíme mít plně reprezentativní snímek. S vhodnou a zapamatovatelnou znělkou se rozhodně vryjeme do širokého povědomí diváků.

Junior TV Plzeň slaví páté narozeniny! A není to apríl.

1.4.2014

Junior TV Plzeň slaví páté narozeniny! A není to apríl.

Vážení příznivci naší televize,

 

je mi ctí prohlásit, že dnes je tomu přesně pět let, kdy byl spuštěn náš web a s ním i oficiálně celá televize. Když jsme tenkrát začínali, neměli jsme ani ponětí, co nás všechno čeká a jak dlouho nám to vydrží. Kdyby nám někdo řekl, že i po půl desetiletí budeme stále při síle a plni nápadů, s neutuchajícím zájmem nových i starých členů, možná bychom tomu ani my sami nevěřili.

 

Začínal jsem jako řadový člen a ani ve snu by mě nenapadlo, že o pět let později budu z pozice vedoucího psát tento oslavný článek. Když se ohlédnu za dosavadním životem televize a zhodnotím, jak se nám dařilo naplnit naše plány - tedy provozovat kroužek či uskupení mladých filmařů, kteří pravidelně točí krátkometrážní filmy -, myslím, že mohu být spokojený. Za pět let se na našem webu objevilo včetně medailonů neuvěřitelných 119 videí. Některá jsou krátká, některá delší, ne všechna úplně povedená, ale jedno mají společné - píli a odhodlání svých tvůrců, kteří mnohdy neměli vůbec žádné zkušenosti a chtěli se zabavit a prosadit. Dá se tak říci, že naše stránky nabízejí hodiny a hodiny zábavy.

 

Bylo to divokých pět let - desítky členů, čtyři vedoucí, přes stovku videí, tucty soutěží, dva letní tábory, několik příměstských, dvě Filmové noci, plno ostatních akcí a opravdu mnoho hodin práce i zábavy. Držte nám palce, ať pokračujeme stejným, ne-li ještě větším tempem.

 

A když už máme toho Apríla, připomeňte si s námi, jak jsme Vás před lety při startu naší televize vypekli. :-)

http://www.jtvplzen.cz/apriiil.cz

 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem předchozím vedoucím - odvedli jste skvělou práci -, členům a hlavně Vám, divákům, protože bez Vašeho zájmu i kritiky bychom stěží vytrvali. Děkuji Vám!

 

Máte se ještě na co těšit!

 

Ondřej Černý

 

Další úspěch Junior TV Plzeň

22.3.2014

Další úspěch Junior TV Plzeň

Tak jako začalo jaro, začala i sezóna soutěží. A se všemi těmi filmy, které vznikly od loňského jara, se naše televize musela samozřejmě zapojit. První soutěží, které jsme se letos zúčastnili, byl královédvorský Juniorfilm. Svou soutěžní premiéru si tu odbyly poslední dva filmy skupiny pokročilých Jak Avengers slavili Vánoce a Krvavá řežba III - Pila vrací úder, spolu s Automatem, který je rok a čtvrt po svém vzniku už soutěžní stálicí, a individuálním filmem našeho člena Adama Kůse Kráska a zvíře a zvířátko.

 

A opět jsme dokázali, že nám to jde - Krvavá řežba se umístila ve své kategorii (kolektivy dětí a mládeže do 18 let) v hlasování dětské poroty na pěkném druhém místě. Není se čemu divit, Řežba je zcela jistě nejzdařilejším filmem skupiny pokročilých po technické i příběhové stránce a ocenění je tak opravdu zasloužené.

 

Se soutěžemi hodláme brzy pokračovat, abychom celé zemi ukázali, zač je toho v Junior TV Plzeň loket. Tak nám držte palce!

 

Ondřej Černý

Veselé Vánoce a šťastný nový rok přeje Junior TV Plzeň

21.12.2013

Veselé Vánoce a šťastný nový rok přeje Junior TV Plzeň

Vážení příznivci naší televize,

 

dovolte mi Vám popřát za celý náš štáb šťastné a veselé Vánoce, prožité v klidu a rodinné pohodě, a úspěšný rok 2014 plný úspěchů, hodně štěstí, zdraví, lásky a spokojenosti. Chvíle volna si můžete zkrátit zhlédnutím našich posledních snímků, taškařice Bláznivá škola letošních začátečníků a temný snímek od našeho bývalého dlouhodobého člena Jana Bergla Otázka finanční krize.

 

Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na shledanou v dalším roce. Ještě nás toho hodně čeká.

 

Ondřej Černý

Pozvánka na premiéru

11.12.2013

Pozvánka na premiéru

Vážení příznivci naší televize,

 

dovoluji si Vás pozvat na premiéru prvního celovečerního (!) filmu našeho člena Adama Kůse nazvaného Pán Prstenů: Plzeňané sobě. Promítání se uskuteční v sobotu 14. 12. 2013 v 14:30 v plzeňském Zach´s Café (Palackého náměstí 2, Plzeň). Těší se na Vás sám režisér i jeho štáb.

 

Ondřej Černý

 

P. S. Po špatné domluvě s webmasterem ani po roce nemá náš web novou informační sekci, proto budu opět psát novinky sem.

Natáčení v Plzeňském rozhlase

15.6.2012

Natáčení v Plzeňském rozhlase

5. června jsme se s Junior TV zúčastnili živého vysílání rozhlasu Praha 2 v pořadu Domino. Byl to skvělý zážitek, s pěknou atmosférou a nechyběla ani legrace. Velký dík patří moderátorovi panu Juríkovi a všem účinkujícím i zúčastněným.

Sobotní kurz STAŇ SE FILMOVOU HVĚZDOU

7.5.2012

Sobotní kurz STAŇ SE FILMOVOU HVĚZDOU

Koná se 19.5. od 9 do 17 hod. ve Stanici. Vstup zdarma. Více informací viz plakátek, stačí kliknout pro zvětšení.

Přihlásit se můžete do středy 16. 5.

tel. 377 324 549, e-mail: smolikova@smtpl.cz

Otevřený klub Klíče pro život - vstup zdarma

26.3.2012

Otevřený klub Klíče pro život - vstup zdarma

Srdečně vás zveme do klubu, který bude otevřen ZDARMA pro žáky a studenty od 6 do 19 let ve vybrané čtvrtky. Zahrát si můžete hry na X-box, deskové hry, zajít na internet nebo navštívit Klub stavebnice Merkur a mediální koutek.

Více informací na plakátku.

Začínáme tento čtvrtek 29. 3. od 14 hod.

Přijďte na filmovou a animační dílnu o jarních prázdninách

6.2.2012

Přijďte na filmovou a animační dílnu o jarních prázdninách

Filmové dílny proběhnou ve středu a čtvrtek o jarních prázdninách. Více informací viz plakátek, stačí kliknout pro zvětšení.

PF 2012

23.12.2011

PF 2012

Užijte si svátky

a v roce 2012 při natáčení ... u kamer

na shledanou :-)

Filmová adventní dílna ČAROVNÝ BETLÉM

27.11.2011

Filmová adventní dílna ČAROVNÝ BETLÉM

Milí filmaři i fanoušci filmu a animace, srdečně vás zvu na sobotní tvůrčí dílnu dne 10. 12. od 10 do 12.30 hodin v SMT - Středisko volného času dětí a mládeže, sady Pětatřicátníků 3.

Budeme vyrábět betlém (i netradičními postupy) a následně animovat.

Prosím o rezervaci obratem - počet míst omezen. Vstupné 40 Kč. Přihlášky na e-mailu smolikova@smtpl.cz

Budete vítáni! S pozdravem Tereza

Rozšiřujeme kroužky o nové členy!

15.11.2011

Rozšiřujeme kroužky o nové členy!

Rozšiřujeme kroužky o nové členy!

Nabízíme kroužky:

Animace a film - začátečníci / každé úterý 15:00-17:00 / od 7 let

 

Animace a film - pokročilí / každé úterý 17:00-19:00 / od 7 let

 

Filmový maskér, animace a film / každou středu 15:30-17:30 / od 7 let

 

Přihlášky přijímáme do konce listopadu!

 

JTV soutěží o nejlepší film na Animánii! Soutěž a projekce, festival Animánie

14.11.2011

Přijďte se podívat na projekce soutěžních filmů, které vytvořili mladí filmaři (věk do 26 let). Přijďte podpořit své kolegy z filmových kroužků v Smt! Ve čtrvtek 17. 11. Od 9 do 18 hod. Je možné přijít pouze na vybrané bloky, časy viz níže:

 

9-12 hod. promítání soutěžních filmů

 

12.30- 14.00 hod

mezinárodní nesoutěžní blok Chorvatsko

(Škola kresleného filmu Čakovec, Camera etc- animační studio v Liége Belgie)

 

15.00 – 16.30 hod Studenti sobě, komponovaný pořad

 

16.30 – 17.30 hod beseda s porotci

 

17.30 - 18.00 hod vyhlášení výsledků soutěže, předání účastnických listů, ocenění

 

Držíme soutěžícím palce :-) Tereza

 

Festival Animánie - Podzimní sklizeň

7.11.2011

Milí filmaři na kroužcích i zájemci filmů, ve dnech 12. - 20.11.2011 se uskuteční další ročník Festivalu Animánie. Za navštívení stojí fim (s použitím nové metody rotoskopie) Alois Nebel i pásma Ozvěny Anifestu a také tvůrčí dílny - stále je možné se přihlásit. Doporučuji navštívit výstavu v Západočeském muzeu NA CESTĚ K ANIMACI, která potrvá do 27.11. Více o festivalu na www.animanie.cz

S pozdravem Tereza

Spamy na našem webu

7.4.2011

Spamy na našem webu

Ahojky všichni,

 

v poslední době se náš web dostal ”pod palbu” spamů a nehezkých odkazů. Samotné se mi to nelíbí a chci, abyste věděli, co se děje na pozadí našeho webu. Ani já ani webmaster nejsme k těmto atakům lhostejní a pokusím se vám přiblížit náš problém:

V první vlně došlo aspoň k mechanickému promazání spamů. Jak vidíte, přesněji - jste si ani nestihli povšimnout, zabralo to opravdu jen krátkodobě:-( Náš webmaster pracuje na ochraně proti těmto spamrobotům. Ovšem nemá jen nás. Bude se to řešit buď Kapshem nebo aspoň kontrolní otázkou. Je to ochrana standartních rozměrů, která se běžně používá. Pro vás, jako uživatele, to bude nenáročné a prakticky beze změny, jen spam s tím bude mít problém. Vzhledem k tomu, že programování stránek není žádná sranda, vše je úzce propojeno, nejde udělat jen jednoduchý úkon, aniž by se nedomyslely další vazby.

Je potřeba pochopit pár základních věcí. Každý web je naprogramován v určitém základu. Zkoušen, optimalozován. Časová otázka jeho plnohodnotného fungování se pohybuje v měsících až roku. Náš web funguje nějakou dobu a dostal se do fáze stabilizace. Videa se vkládají bez problémů, je samostatný a na webmastrovi nijak výrazně nezávislý. Při jeho fungování na netu se ovšem stále podrobuje zkouškám z venší. Spamy, hackery apod. To vše webmaster operativně řeší, vylepšuje ochranné štíty apod. Bohužel nelze všem peripetiím předejít preventivně hned před spuštěním webu. Vše má své testovací období. Každý web má jiné slabiny dle programovacího jazyka. Čili naráží na nové a nové problémy se spamy, které jsou čím dál více agresivnější. Ochrana byla, ale důmyslnějšími spamy ji překonaly. To náš aktuální stav. Tedy se to musí vyřešit jiným způsobem. To vše stojí čas a hlavně nás všechny náš volný čas. Děláme to jako nadstavbu všeho. Stejně jako je web sám. Nadstavbou všech našich kroužků.

Mimo vaše povědomí se děje hodně věcí, aby náš web těmito nešvary nebyl bitý.

Snad se všem dostalo odpovědi a vysvětlení. Diskuze je vám všem otevřena!

Zatím se mějte fajn

Jitka

FILMOVÁ DÍLNA - točilo se točilo

29.3.2011

FILMOVÁ DÍLNA - točilo se točilo

Ahojky všem,

 

filmová dílna proběhla z pátku 25.3. na sobotu a ti, co s námi nemohli na ní být, se mohou těšit na pár moc pěkných reportáží. Jak to probíhalo?

V pátek jsme se sešli a s Pavlem Dankem jsme nejdříve koukli na videa, která vznikla při minulé filmové dílně na námět: Reklama na projímadlo. Pavel k nim řekl ještě připomínky, které by vedly k lepšímu natočení. Po pauze jsme se pustili do nelehkého úkolu: kolem osmé hodiny se koncentrovat. Vyčerpávající pro dospělého, natož pro vás:-) Čekala na nás prezentace: Jak se točí správná reportáž. Dostali jsme od Pavla skripta, která měli pak všichni ve dvojicích. Následovalo rozlosování témat samotných reportáží. Jejich témata byla k výběru z: Nový pc vir, Soustředění taneční skupiny Yes Dance, Origami, Filmová dílna a Facebook. Ne všichni byli ndšeni ze svého vylosovaného tématu. To chápu :-) Večer jsme šli pak spát s filmem Návštěvníci - cesta do Ameriky s Jeanem Reno.

Ráno mnozí nevydržli a lomcovali s dveřmi už v půl sedmé. Jiný hledali klid ke spánku do rána po celém baráku a tak až osmá znamenala jejich vyloupnutí ze spacáků. Nicméně se budíček sám přesunul z osmé na sedmou. A den se rozběhl.

Po snídani se dvojice pustili do scénářů a samotného natáčení, které nebylo jednoduché, neboť jen jedna kamera nám umožňovala technické zázemí pro mikrofonní vstup. Ještě že k ilustračním záběrům jsme kamer měli dostatek;-) Celou filmovou dílnu zpomalilo i to, že nás vypekla jedna střižna. A tak bylo možno stříhat pouze jen na jednom pc a dvou notebookách. Co naděláme:-( Rozutekli jsme se kolem čtvrté. Teda jak kdo. Já až po celkovém zklizení věcí a uvedení místností do původního stavu. Takže o hodinku dýl. Toď úděl můj:-)

Všem díky za účast. Doufám, že vám to něco přineslo. Bylo hodně informací, které pro vás byly nové, tak se je nebojte použít;-)

V nejblížší době se oběví videa na webu, těšte se;-)

Mějte se fajn

Jitka

Filmová dílna - točilo se točilo

29.3.2011

reportáž o Yes Dance

FILMOVÁ DÍLNA - točilo se točilo

29.3.2011

FILMOVÁ DÍLNA - točilo se točilo

natáčení reportáže o taneční skupině Yes Dance

Filmová dílna - točilo se točilo

29.3.2011

Filmová dílna - točilo se točilo

Reportáž o Yes Dance

Nové soutěže 2011

9.3.2011

Nové soutěže 2011

ahojky všem,

 

jistě jste se doslechli, že znovu máte možnost prezentovat vaše videodílka na soutěžích, kterých jsme zúčastnili již loni. Jak to tedy vypadá s uzávěrkami v nejbližší době?

ČESKÝ VIDEOSALON 2011 - Krajské kolo CSNFT ČR Tachov (již od 15-ti let)

uzávěrka 18.3.2011 v soutěžních kategií:

a) dokument

b) reportáž a publicistika

c) hrané snímky

d) animované snímky

e) experimentální snímky

f) videoklipy

 

ZLATÉ SLUNCE PRAHA

ve věkových kategoií do 15-ti a 19-ti let:

A)Dokumenty, reportáže a publicistika,

B)Hrané snímky,

C)Animované snímky,

D)Experimentální snímky a videoklipy

Uzávěrka je 30.4.2011.

 

DETSKÁ FILMOVÁ ZAHRADA 2011

A)kategorie 1 - autoři do 12 let, téma volné

B)kategorie 2 - autoři do 15 let, téma volné

C)kategorie 3 - autoři do 18 let, téma volné

Uzávěrka je 30.4.2011.

 

Myslím si, že máte pěkná videa a stojí za to některé poslat na soutěž.

 

Jitka, Pavel a Michal

Další rok... jedemeeee

4.1.2011

Další rok... jedemeeee

Ahojky,

 

stejně jako předcházející rok nás čekají nové soutěže, nové boje o umístění a obstání před konkurenčními snímky. Pár soutěží máme v merku a rádi bychom na ně poslali vaše vydařená videa. Sami jsme zvědaví, jak se letošní rok 2011 vyvede.

A tak všem televizákům přejeme hodně sil do nového roku, co nejvíce osobních úspěchů a pořád optimistický pohled na svět a povinnosti v něm;-)

Jitka, Pavel a Michal

VÝSLEDKY ZE SOUTĚŽÍ - Veselý Jelen a Animánie

29.10.2010

VÝSLEDKY ZE SOUTĚŽÍ - Veselý Jelen a Animánie

Někteří z nás jste mohli s námi jet na filmovou soutěž Veselý Jelen do Jaroměřice nad Rokytnou. Musím vám říci, že porota nás-vás vůbec nešetřila. Soutěžily snímky Chvátám, Poker, Puberťáci, Olizovač prstů, Důtka, Chytré odpadky a Marný útěk. Nicméně jste porotu i tak zaujali svými videi, že udělili tyto ceny:

 

Čestné uznání za snímek Olizovač prstů

Cenu Fildatu celému kolektivu Junior Tv Plzeň

 

Jako kolektiv jste dostali dort, který rozdělíme 10.11. na Radě;-) Všem moc gratulujeme, protože jste se dokázali prosadit v soutěži, která nebyla určena čistě dětem a mládeži, ale i dospělým! Považujeme to za skvělý výsledek!

 

V Animánii - v soutěži animovaných snímků dětí a mládeže Očima dětí si z Junior Tv Plzeň odnesl senzační cenu Animánie snímek:

Hrnečku vař! Ondry Černého

Moc Ti Ondro blahopřejeme. Je to jeden z Tvých velmi povedených videí, kde nezapomínáš na kouzlo animace a jak vidíš, vyplácí se to!

 

Všem držíme palečky do dalších tvůrčích chvil. Aby vás neopoštěla trpělivost ani chuť a věříme, že se ve vás všech i nadále skrývá spousta skvělých nápadů. Neboť soutěží je víc než dost a my vám tam ty vaše dílečka budeme posílat ;-)

 

Jitka a Pavel

PODMÍNKY PRO ČLENSTVÍ V JTV

6.10.2010

PODMÍNKY PRO ČLENSTVÍ V JTV

ahoj všem,

 

z loňského školního roku jsme se ponaučili a nehodláme svůj i váš čas investovat nesprávným směrem. Ne všichni jste zevlujícími povaleči. Vás si vážíme a věříme, že při své inteligenci pochopité toto opatření a pro vás nebude problém tvořit i nadále se svým zápalem a kreativitou. Nicméně jsme byli nuceni přistoupit k tomuto řešení:

 

Každý člen JTV během školního roku 2010/2011 vytvoří:

 

1. MEDAILON - Nováčci na odevzdání svého medailonu budou mít celý školní rok. Stávající členi mají rest již z loňska a tudíž jim dáváme termín do 5.11. !!! Máte tam podzimní prázdniny, a tak časový komfort tu stále je.

 

2. VIDEO - Po každém členu Junior Tv Plzeň budeme chtít za dané pololetí odevzdané video s max. stopáží 5 minut. Pokud nemáte nápady na vlastní video, pak využijte námi vypsaný námět - ZAKÁZÁNO s hereckým obsazením do dvou lidí.

 

Videa za dané pololetí budou veřejně promítána odborné porotě složené z profíků filmového řemesla a budete mít takto možnost prodiskutovat svou tvorbu i s nimi.

 

Tak se čiňte, vymýšlejte, tvořte! Technika je tu pro vás k dispozici.

 

Jitka a Pavel

REKAPITULACE soutěží za školní rok 2009/2010

6.10.2010

REKAPITULACE soutěží za školní rok 2009/2010

REKAPITULACE

 

DĚTSKÁ FILMOVÁ ZAHRADA 2010

Kategorie do 12let - Petr Bergl - Plyšácká animace

Kategorie do 15 let - Bára Štolková a spol - Olizovač prstů

Čestné uznání - David Vrba a spol - Důtka

Čestné uznání - Dan Markuzzi - Svět zvířat

http://www.filmdat.cz/souteze.php?detail=221&oceneni

 

KRAJSKÉ KOLO CSNFT ČR TACHOV 2010 (pro starší 18-ti let)

Kategorie hrané filmy - 3. místo - Tichá sudba (postupuje do celorepublikového kola)

Čestná uznání porota udělila za film:

CHVÁTÁM - Josef Důbrava a spol.

ANIMACE LOGA JTV - Eva Lauberová a spol.

CHYTRÉ ODPADKY - Petr Valdman a spol. HRNEČKU VAŘ! - Ondra Černý

http://www.filmdat.cz/souteze.php?detail=208&oceneni

 

Děčínské ZLATÉ SLUNCE

V kategorii Hraný film do 15 let jsme obsadili:

2.místo - Olizovač prstů - pondělní parta

3.místo - Je za vámi - Jan Bergl

V kategorii Reportáže do 15 let:

Čestné uznání - Daniel Markuzzi - Svět zvířat (bylo to jediné ocenění v této kategorii, neboť jsme byli jediní, kteří splnili kritéria pro filmový útvar - reportáž).

Do celostátního kola postupují filmy: Olizovač prstů a Je za vámi.

 

PLZEŇ OČIMA DĚTÍ 2010

1.místo reportáž, dokument - Místo dole - M. Šrámková, B.Bendová

1.místo hraný - Chvátám - Důbrava, Markuzzi

Čestné uznání - Chytré odpadky

 

PLZEŇ SOBĚ 2010

V konkurenci dospělácké tvorby obstál a byl oceněn snímek:

Utíkám - Jan Bergl

 

 

 

Statistika zní:

Dětská filmová zahrada měla tři kategorie, dvě jsme obsadili my. Udělila čtyři čestná uznání, dvě dostalo JTV. Porota krajského kola ČSNFT ČR Tachov udělila čestná uznání, která všechna obsadilo JTV. A jako jediní jsme obsadili kategorii hraných filmů. Na Děčínském Zlatým slunci jsme v hrané kategorii obsdadili dvě místa a jako jediný byli oceněni v kategorii reportáž. Plzeň sobě byla soutěží tématicky zaměřenou na Plzeň pro širokou veřejnost dětí a dospělých a v boji o jedno ze tří ocenění se umístil i váš snímek.

 

Ještě jednou všem moc gratulujeme.

 

Držíme palce do dalších soutěží!

 

Jitka, Michal a Pavel

PÍŠÍ O NÁS

12.5.2010

PÍŠÍ O NÁS

Ahojky,

 

pomalu, ale jistě, atakuji média a tak se můžete podívat na:

http://www.regionycr.cz/view.php?cisloclanku=2010050475&rstema=254&rsstat=5&rskraj=9&rsregion=48

kde se ukazujete v plné kráse. Zasloužíte si to a my vám všem držíme palce v další vaší filmové činnosti.

 

Jitka, Pavel, Michal

 
 
Pozvánka na premiéru

Pozvánka na premiéru

Vážení příznivci naší televize, téměř dva...

 
 

Vybírat náhledy videí:

 
 
Což takhle přepsat scénář?

Což takhle přepsat scénář?

Zhlédnuto: 7295x
Délka: 21:55
Autor: Letní příměstský tábor 2015

 
 
Ilumináti

Ilumináti

Zhlédnuto: 7263x
Délka: 0:31
Autor: Letní příměstský tábor 2015

 
 
Cups

Cups

Zhlédnuto: 7438x
Délka: 0:49
Autor: Letní příměstský tábor 2015

 

Váš prohlížeč zřejmě nepodporuje Flash objekty.

Středisko volného času dětí a mládeže Plzeň,
Pallova ul. 19, 303 82 Plzeň
pracoviště Stanice Mladých Techniků
sady Pětatřicátníků 3, 301 24 Plzeň, www.smtpl.cz, info@smtpl.cz
Made by Jakub Moravec 2009
Provozuje SMT Plzeň