Diskuze

Napsal: DD

17.3.2012 17:31:44

Nechcíplo to tady nějak?

reagovat »

 • Napsal: Zdeněk

  18.3.2012 17:26:15

  Asi jo... ale asi už dávno. Co naplat....

  reagovat »

  • Napsal: DD

   20.3.2012 19:21:06

   Já si pamatuju když jsem ještě chodil do JTV každej tejden nové video. Zdeňku ti si nás nutil furt něco točit. Měl by ses tam vrátit. :) bylo by to lepší :)

   reagovat »

   • Napsal: Tereza

    20.3.2012 20:31:59

    Filmy natáčíme na kroužcích pořád, jen jsem toho názoru, že má být film dotažený a pak se tím můžeme chlubit. Tento přístup naštěstí přináší i ovoce. Na soutěži Zlaté slunce dne 9.3.2012 JUNIOR TV získala ocenění: 3. místo za hraný film, 3. místo za animovaný film a čestné uznání za další animovaný film. Tímto gratuluji vítězným členům nejen z pokročilých filmařů, ale i začátečníků.

    reagovat »

    • Napsal: DD

     22.3.2012 18:25:56

     A proc nejsou tady na jtvplen.cz? Tady poslední video je z Vánoc. Rád bych se podíval co dělají za videa :).

     reagovat »

    • Napsal: Zdeněk

     3.4.2012 11:45:37

     Hmmm. To je samozřejmě skvělé a gratuluji všem, ale proč proboha o tom není na těchto stránkách ani zmínka??? Kde ty filmy jsou? A kdo o nich ví? Cožpak jste, milá Terezo, nepochopila, že nikdo nekritizuje Vaši práci, ale právě a jen absenci prezentace na vlastním webu? Ale to je pořád dokola...

     Prostě: skleníková činnost nepřináší pro budoucnost malých filmařů žádné přílišné klady. Tento web byl v základu postaven právě pro onu zpětnou vazbu; adepti nahráli snímek a v diskusi si hezky vyslechli názory vrstevníků.

      

     Dovolím si jednu základní otázku, která, myslím, vůči Vašemu mládí, je dosti podstatná: kdo myslíte, že je pro filmařovu tvorbu ten nejdůležitější? Divák, nebo porotce na soutěži? Věřte mi, že divák. Moudří, kteří sepsali o filmování opravdové perly, jako například James Monaco (Jak číst film), nebo namátkou režisérka Ekaterina Andrikanis (máte od ní v knihovničce JTV trilogii Sám sobě...) razí jedno dokonalé heslo, s kterým se plně ztotožňuji: filmový kritik je člověk, který nám říká, jak by natočil film, kdyby to uměl. A poroty drtivé většiny soutěží jsou na tom stejně jako kritici. Soutěžení je jistě chvályhodné, ale přímá vazba na diváka je když ne důležitější, tedy stejně důležitá. A tu tady prostě nejen já postrádám. Co je mi platné, že si tu přečtu o úspěších frekventantů JTV, když nemám šanci se na jejich práci podívat? Můj názor...

     reagovat »

    • Napsal: Zdeněk

     27.4.2012 12:38:55

     Nedá mi to a musím reagovat aspoň tady, protože dětem nechci v žádném případě ublížit.

     Víte, slečno Terezo, píšete ve své odpovědi, že film má být podle vás dotažený a pak se s ním lze chlubit.

     Souhlasím, ale - - - dnes jsem shlédl dvě nová videa, zřejmě prvotiny nějakých mladších dětí. Proti jejich práci nemám nejmenší výtku, jsou na počátku a snaží se. Určitě zaslouží pochvalu, protože ne každý dokáže dotáhnout animaci do konce.

     Co mne ale na práci dětí zarazilo nejvíc je to, čemu se běžně říká ”štábní kultura”! Proč proboha v době digitální televize, HDTV a dalších vymožeností jsou obě videa ve formátu 4:3? Archaický krok zpět, nemožnost promítání v moderních promítacích přístrojích (myslím třeba na soutěžích) bez deformací... je mi to líto, protože přechod na 16:9 byl bolestivý a dal dost práce celému vedení JTV..

     Další věc: jak je možné, že se do animace propašují i snímky (a není jich málo!), na nichž je vidět deska stolu, nebo ruka? To rozhodně nemohu považovat za ”dotaženost k chlubení”, abych parafrázoval vaše vyjádření. A myslím, že bych mohl pokračovat. Znovu podotýkám, že nekritizuji práci dětí, ta je na příslušné úrovni věku i dovedností, ale dovolím si pedagogickou práci vedení mírně řečeno označit za nedostatečnou. Pod tohle bych se já do titulků nikdy nepodepsal...

     reagovat »

   • Napsal: Zdeněk

    3.4.2012 11:55:58

    Když jsme s JTV začínali, nebyli žádní pokročilí. Všichni byli na startu a bylo jich opravdu dost. Bylo nutné jim nastavit pro začátek nějaká jednoduchá pravidla, aby byly výsledky hmatatelné co nejdříve a to na začátku klidně i na úkor kvality. Protože dlouhé piplání a nedohlednost cíle začátečníka spolehlivě odradí. Proto tehdy bylo filmíků mnoho a ne všechny byly podařené.

    Dnes je JTV už někde jinde a to je dobře. Už má svoje pokročilé, kteří nejen dělají větší a lepší projekty, ale pomáhají i začátečníkům. Organizmus funguje. Tak to má být. My na startu toho všeho jsme začínali všichni ze stejného bodu. Proto vcelku chápu menší frekvenci dokončených děl i jejich delší stopáž. Jenže; já je tu nenacházím!

     

    Nechci a nemohu se vrátit do JTV. Jsem už jinde a dělám co mě baví. A určitě by to nebylo lepší!! :-) Když ses nepodepsal(a), nevím, jestli jsi do JTV chodil(a), ale pokud ano, víš dobře, že jsem byl pes a kruťas! :-) A to už bych těm mladým dneska nemohl udělat. Navíc vím bezpečně, že to Tereza, i když se osobně vůbec neznáme, dělá dobře. To, že má na něco odlišné názory než já je naprosto v pořádku a já jsem dalek toho, abych ji nějak jakkoli mentoroval. Jen si tu prostě neodpustím občasnou glosu. A na to mám právo, když už je tu ten henten názorové kótek, nééé? :-)

    reagovat »

    • Napsal: Martin S.

     13.4.2012 9:03:31

     Jo, Zdeňku byl jsi krutas. Často vzpomínám na začátky v JTV, jak jsi odešel, tak to začalo uvadat. Díky Ti za ty dva krásný roky.

     reagovat »

 
 
Pozvánka na premiéru

Pozvánka na premiéru

Vážení příznivci naší televize, téměř dva...

 
 

Vybírat náhledy videí:

 
 
Což takhle přepsat scénář?

Což takhle přepsat scénář?

Zhlédnuto: 6823x
Délka: 21:55
Autor: Letní příměstský tábor 2015

 
 
Ilumináti

Ilumináti

Zhlédnuto: 6788x
Délka: 0:31
Autor: Letní příměstský tábor 2015

 
 
Cups

Cups

Zhlédnuto: 7010x
Délka: 0:49
Autor: Letní příměstský tábor 2015

 

Váš prohlížeč zřejmě nepodporuje Flash objekty.

Středisko volného času dětí a mládeže Plzeň,
Pallova ul. 19, 303 82 Plzeň
pracoviště Stanice Mladých Techniků
sady Pětatřicátníků 3, 301 24 Plzeň, www.smtpl.cz, info@smtpl.cz
Made by Jakub Moravec 2009
Provozuje SMT Plzeň